Formtrappan mässa 2019

Mässäsongen 2019 Sverige

Vi ställer ut på flertalet hem- och bomässor runt om i landet under 2020, vi ses väl där?

Mariestad

Bomässan i Mariestad
Novab arena
21-23 feburari
Johan Söderholm
Tel: 076-168 24 16
E-post: johan@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Malmö

Stora villamässan Malmö
Malmö mässan
7-10 mars
Marina Lundén
Tel: 070-382 86 00
E-post: marina@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Jönköping

Bomässan Jönköping
Elmia
8-10 mars
Clarence Bergstrand
Tel: 073-968 55 27
E-post: clarence@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Sandviken

Bomässan Sandviken
Göransson Arena
22-24 mars
Peter Stenberg
Tel: 073-575 45 35
E-post: peter.stenberg@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Växjö

Bomässan Växjö
Tipshallen
29-31 mars
Johan Söderholm
Tel: 076-168 24 16
E-post: johan@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Borås

Hem & trädgårdsmässan
Åhaga
29-31 mars
Clarence Bergstrand
Tel: 073-968 55 27
E-post: clarence@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Kristianstad

Kristianstadsmässan hus och hem
Kristianstad Arena
6-7 april
Hjalmar Widerberg
Tel: 070-147 15 67
E-post: hjalmar@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Helsingborg

Bomässan Helsingborg
Helsingborg Arena
5-7 april
Marina Lundén
Tel: 070-382 86 00
E-post: marina@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Vänersborg

Bomässan Vänersborg
Arena Vänersborg
26-28 april
Jerker Andersson
Tel: 073-092 05 11
E-post: jerker@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Umeå

Nolia Trädgård
Noliahallarna Umeå
26-28 april
Johannes Vahlström
Tel: 070-252 77 29
E-post: johannes@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Härnösand

Fokus företagsmässa
Härnösand Arena
3-4 maj
Anders Palmqvist
Tel: :070-332 72 50
E-post:anders.palmqvist@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Örnsköldsvik

Öviksmässan
Fjällräven center
30 maj -1 juni
Anders Palmqvist
Tel: 070-332 72 50
E-post:anders.palmqvist@formtrappan.se

Klicka på bilden för att läsa mer om mässan.

Fler mässor kan tillkomma

Övriga frågor gällande mässor
Tel: 0771-328 000
E-post: info@formtrappan.se

Klicka på bilden för att besöka våran facebook sida.

Dela artikeln:

Scroll to Top