Kontakta oss

Följ oss på sociala medier

Vill du boka ett gratis hembesök?

Vill du komma i kontakt med oss i andra frågor? Fyll i formuläret nedan.
Det går så klart bra att kontakta oss via telefon och mail både för att boka gratis hembesök och för alla andra frågor.

Kontakta oss

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig

Tel: 0771-328 000

E-post: info@formtrappan.se

Besöks- och postadress:
Rytterne Tibble 2
725 92 Västerås

Faktureringsadress:
Formtrappan AB
LIN 1222 Scancloud
831 97 Östersund

Växelns öppettider

Måndag-torsdag: 08:00 – 16:00
Fredagar 08.00 – 15.00
Lunchstängt 12:00 – 12:45.

Ring växeln på: 0771-328 000 eller direkt till ditt distrikt!


Kontaktpersoner Sverige

Stockholm Norr

Knivsta, Sigtuna, Märsta, Upplands väsby, Rotebro, Sollentuna, Akalla, Kista, Norrtälje, Vallentuna, Åkersberga, Täby, Eneby, Vaxholm, Danderyd, Lidingö, Djursholm, Bålsta, Bro, Kallhäll, Kungsängen, Jakobsberg, Järfälla, Hässelby, Vällingby, Spånga, Sundbyberg, Solna, Bromma, Ekerö, Rotebro, Österåker med mera.

Göran Klinga
Tel: 070-680 11 80
E-post: goran@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Stockholm Norr

Stockholm Syd

Nacka, Saltsjö-boo, Saltsjö-duvnäs, Saltsjöbaden, Gustavsberg, Värmdö, Ingarö, Johanneshov, Enskede, Sköndal, Farsta, Älta, Tyresö, Trångsund, Skogås, Länna, Vega, Vendelsö, Handen, Haninge, Jordbro, Dalarö, Västerhaninge, Tungelsta, Ösmo, Nynäshamn, Hägersten, Segeltorp, Skärholmen, Hallunda, Norsborg, Botkyrka, Tumba, Tullinge, Salem, Rönninge, Uttran, Grödinge, Årsta, Älvsjö, Huddinge, Bandhagen med mera.

Andreas Kanz
Tel: 08-410 73 542
E-post: andreas.kanz@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Stockholm Syd

Göteborg

Mölndal, Mölnlycke, Askim, Lindome, Landvetter, Partille, Angered, Kungälv, Gråbo, Lerum, Kode, Kungsbacka, Marstrand, Hönö, Tjörn, Älvängen, Onsala, Surte, Stenungsund, Billdal, Kållered, med mera.

John Olsson
Tel: 031-554 544
E-post: john.olsson@formtrappan.se

Mer om FormTrappan Göteborg

Skåne Väst

Helsingborg, Ängelholm, Klippan, Landskrona, Löddeköpinge, Lund, Eslöv, Svalöv, Örkelljunga, Svedala, Perstorp, Malmö, Kävlinge, Höganäs, Bjuv, Staffanstorp, Åstorp, Lomma, Burlöv, med mera.

Theresia Langéen Huldt
Administratör, försäljning, allmänna frågor.
Tel:  070-382 86 00
E-post: helsingborg@formtrappan.se

Skåne Öst

Hässleholm, Kristianstad, Osby, Sjöbo, Östra Göinge, Hörby, Tomelilla, Simrishamn, Ystad, Höör, Skurup, Bromölla, Malmö, Trelleborg, Vellinge med mera.

Hjalmar Widerberg
Tel: 070-147 15 67
E-post: hjalmar@formtrappan.se

Uppsala

Uppsala, Storvreta, Bälinge, Vittinge, Björklinge, Almunge, Knivsta, Vattholma med mera.

Göran Klinga
Tel: 070 680 11 80
E-post: goran@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Uppsala

Karlstad

Karlstad, Arvika, Kristinehamn, Forshaga, Sunne med mera.

Thomas Hildingsson
Tel: 070-242 16 63
E-post: thomas@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Karlstad

Norrköping/Östergötland

Björkvik, Katrineholm, Nyköping, Norrköping, Linköping, Mjölby, med mera.

Pekka Virta
Tel:  073-663 14 53
E-post: pekka@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Norrköping/Östergötland

Västerås/Västmanland

Västerås, Surahammar, Hallstahammar, Köping, Arboga, Skinnskatteberg, Fagersta, Sala med mera.

Lars Sjöberg
Tel: 072-387 54 19
E-post: vastmanland@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Västerås

Jönköping

Nässjö, Sävsjö, Vetlanda, Eksjö, Jönköping, Bankeryd, Vaggeryd, Vimmerby, Stockaryd med mera.

Christian Bedrot
Tel: 070-877 22 84
E-post: christian@formtrappan.se

Umeå

Umeå, Holmsund, Vännäs, Vindeln, Lycksele, Sävar, Bygdeå med mera.
Resetilllägg kan i vissa fall tillkomma.

Tobias Fredriksson
Tel: 072-713 51 95
E-post: tobias@formtrappan.se

Luleå/Piteå

Luleå, Byske, Piteå, Boden, Älvsbyn, Råneå, Töre, Kalix med mera.
Resetilllägg kan i vissa fall tillkomma.

Robert Vikström
Tel:  070-980 99 98
E-post:
 robert.wikstrom@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Luleå/Piteå

Sjuhärad

Borås, Alingsås, Fristad, Ulricehamn, Kinna, Svenljunga med mera.

John Olsson
Tel:
031-554 544
E-post: 
john.olsson@formtrappan.se

Gävleborg

Gävle, Sandviken, Storvik, Hofors, Norrsundet, Ockelbo, Hedesunda, Tierp, Valbo, Skutskär med mera.

Robin Asplund

Tel: 070-283 66 82
E-post: robin@formtrappan.se

Eskilstuna / Södermanland

Eskilstuna, Kungsör, Strängnäs,
med mera.

Robert Walldén
Tel: 070-759 6832
E-post: robert@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Eskilstuna

Sundsvall

Matfors, Timrå, Sundsvall, Hudiksvall, Härnösand, Kramfors med mera.

Magnus Hansson
Tel: 070-687 66 22
E-post: magnus@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Sundsvall

Halmstad

Halmstad, Getinge, Falkenberg, Laholm, Holm, Tvååker, Ängelholm, Båstad, Ljungby, Helsingborg, Varberg med mera.

Theresia Langéen Hult
Administratör, försäljning, allmänna frågor.

Tel: 070-382 86 00
E-post: helsingborg@formtrappan.se

Växjö

Norrhult, Vrigstad, Lammhult, Rydaholm, Vittaryd, Ljungby, Älmhult, Markaryd, Tingsryd, Moheda, Alvesta, Sandsbro, Tunatorp med mera.

Christian Bedrot
Tel: 070-877 22 84
E-post: christian@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Växjö

Skövde/Kristinehamn/Mariestad

Mariestad, Lidköping, Skara, Skövde, Falköping, Hjo, Tidaholm, med mera.


Johan Söderholm
Tel: 076-168 24 16
E-post: johan@formtrappan.se

Karlskrona

Karlskrona, Rödeby, Ronneby, Sölvesborg, Karlshamn, Kristianstad, Osby, Bromölla
med mera.

Hjalmar Widerberg
Tel:  070-147 15 67
E-post: hjalmar@formtrappan.se

Örebro/Närke

Örebro, Kumla, Hallsberg, Karlskoga, Götlunda, Lindesberg, Nora med mera.

Johan Söderholm
Tel: 076-168 24 16
E-post: johan@formtrappan.se

Vänersborg/Bohuslän/Dalsland

Strömstad, Tanumshede, Grebbestad, Färgelanda, Uddevalla, Trollhättan, Vänersborg, Herrljunga Kungshamn, Lysekil, Bengtsfors, Åmål, Säffle med flera.

Jerker Andersson
Tel: 073-092 05 11
E-post: jerker@formtrappan.se

Mer om FormTrappan
Vänersborg/Bohuslän

Övriga Län

Bor du i en ort som inte är utskriven ovan? Kontakta oss på kontoret så hjälper vi dig! Vi har ett antal resemontörer som monterar trappor varje dag runt om i Sverige med målet att alla ska kunna få en snygg trappa oavsätt vart man bor!

Tel: 0771-328 000
E-post: info@formtrappan.se

Administration, försäljning och allmänna frågor.

Kontaktpersoner Norge

Bergen

Joakim Eide
Tel: +47 95 44 95 47
E-post: bergen@formtrappen.no

Oslo

Oslo, Lilleström, Asker med mere.

Frode Mysen
Tel: +47 41 41 23 03
E-post: frode@formtrappan.no

Østfold

Mads Juliussen
Tel: +47 917 15 917
E-post: mads@formtrappen.no

Vestfold

Bjørn Ove Stag
Tel:   +47 982 51 052
E-post: bjornove@formtrappen.no

Buskerud/Drammen

Jon-Ivar Windstad
Tel: +47 415 08 810
E-post: buskerud@formtrappen.no

Jobba med oss

Vi fortsätter att expandera i Sverige/Norge och söker ständigt nya samarbetspartners. Just nu söker vi aktivt efter fler samarbetspartners i Gävle, Borlänge, Falun, Jönköping, Södertälje/södra Stockholm, Uppsala, Östersund och Västervik med mera.

Är du intresserad av att jobba i Norge och vill veta mer? Kontakta oss så berättar vi mer.

Kontakt via Jari Pannula
Tel: +46 73-433 52 25
E-post: jari@formtrappan.se

Scroll to Top